TOM Beskydská 9 Havířov

Běhy 2013 - výsledky

Je zde opět "Městský běh Karvinou" a s ním i 196 závodníků a závodnic, kteří se letos sešli v Karviné a v rámci "Moravského běžeckého poháru" (MBP) a "Česko-Polského běžeckého poháru (RYBOST) si zaběhli slibovaných 10 km parkem B.Němcové,kde je čekaly 3 okruhy se startem a cílem na náměstí ve Fryštátě. Počasí zatím pro běh bylo výborné, i když podle předpovědí mělo a také sprchlo až po samotném závodě. Takže zataženo a v průběhu závodu trochu mrholilo. Lukáš Ožana-Forest již letos běžel za AO Slavia Havířov a již ho Dědek nemusel táhnout,jelikož díky tréninkům se zlepšil oproti roku 2012 o 9´ což letošní čas měl již pod 40´. A ten čas byl 39´08" a v kategorii do 39 let se umístil na pěkném 17.místě a celkově na 39.místě. Dědek si zaběhl úplně stejný čas jako v Praze na Evropských firemních sportovních hrách a to 47´22, což ve své kategorii mu vyneslo 15.místo. Jinak celkově skončil na 113.místě. Holky a kluci z běžeckého oddílu MK Seitl i jeho kamarádi byli v Karviné rychlejší,ale na kráse závodu to neubralo,ba naopak. Po závodě velmi dobrá nálada a spokojenost nad uběhnutým závodem. Tak za rok na 10.ročníku opět znovu na shledanou běžci.
Ve středu 26.června 2013 odpoledne po dešťové přeháňce se konal opět po roce "Běh olympijského dne". Byli zde i Dědek s kamarády z Havířova - Daniel Šindelek,Jaroslav Vernarský (oba Pepa Team Frýdek-Místek),Kamil a Ivanka Zbořilovi,Petr Minařík a Dědek (oba MK Seitl Ostrava), ale Michael Kotas,který s námi začíná běhat a tento svůj 1.závod uběhl v pěkném čase 41´02". Ještě nám zde chyběla Michaela Horňáková,která letos tento pro ní pěkný závod vynechala.Věříme,že v plné sestavě budeme již na přes rok. I když počasí nevěštilo nic dobrého, přesto se tohoto závodu,který pořádá "TJ Liga 100 Ostrava, o.s." účastnilo 148 závodníků. V kategorii A do 39 let-52 závodníků: bojoval Michael Kotas 37.místo/41´02" a Kamil Zbořil 46.místo/45´02".V kategorii B do 49 let-42 závodníků: Daniel Šindelek (Pepa Team FM) 3.místo/31´01", Petr Minařík (MK Seitl Ostrava) 25.místo/38´41" a Jaroslav Vernarský (Pepa Team FM)31.místo/40´33". V kategorii C do 59 let-17 závodníků: Jiří Kruliš (MK Seitl Ostrava) 14.místo/42´08". V kategorii D nad 60 let-12 závodníků: Jaroslav Gaman (Avanti Havířov) 11.místo/54´04". V kategorii F ženy mladší-17 závodnic: Ivana Zbořilová (MK Seitl Ostrava) 7.místo/39´55". Každý účastník závodu obdržel po doběhnutí pěkné tričko připomínající tento závod a certifikát absolvování závodu.
Dne 22.května 2013 odpoledne si běžci z okresu Frýdek-Místek,ale i z okolí přišli zaběhnout na stadion TJ Slezan FM trať 5 km,která bude měřena elektronicky. Běželi se dva rozběhy. Ten první rozběh běželi starší chlapy nad 50 let s ženami a druhý rozběh muži do 49 let. Počasí přálo a tak nebyla nouze o dobré časy. A jak to dopadlo? To se podívejte na výsledkovou listinu. Dědka mají ve Frýdku-Místu rádi a nechali ho běžet o jedno kolo navíc,ale na výsledku to nic nemění,jelikož Pepíček Nejezchleba výsledek upravil a bylo vše v pohodě. Vždyť šlo o to pěkně si zaběhat a pokecat s kamarády. Prosím kritika není na místě,jelikož 15.6.2013 pořádáme Mistrovství ČR v turistických závodech a ten,kdo nezažil jak se takové běžecké závody organizují ani nepochopí co je to za velkou starost,aby Vám takové závody klaply a závodníci byli spokojeni.
Pěkné počasí-polojasno +25°C,rekordní počet účastníků a opět 200 pamětních medailí pro nejrychlejší. Když Dědek běžel 1.závod v roce 2011/56´(150 ks) a 2.závod v roce 2012/49´54"(200 ks), tak na medaili nedosáhl, i když moc nechybělo, avšak je třeba dodat,že konkurence roste a hlavně mezi mladými a s těmi se Dědek musí poprat. A to se nesmí zapomenou na 60-sátníky,kteří běhají ve vynikajících časech a mladé nechávají za sebou. Dědek po 3 měsíční pauze,kdy nemohl trénovat prošel na Dolnolhotské desítce zkouškou ohněm. Doběhl na 187.místě celkově/mezi muži na 168.místě a ve své kategorii 50-59 let na 17.místě s časem 49´04". Do osobního rekordu z Hornické desítky 4.11.2012 mu chyběly 3´28" do času 45´46".Celkem startovalo 306 závodníků (mužů i žen) což byl rekord. Pořadatelsky to byl vynikající závod. Dík organizátorům za pěkný závod (Aleš Miko se svým LIFT výtahy).Výsledková listina je v odkaze a v dalším odkaze je pěkný článek od Jana Fouska,,který tento závod běžel již po třetí jako Dědek - Jiří Kruliš. Je to Dědkův oddílový kamarád z MK Seitl Ostrava
Běžecký závod se tentokrát běžel za pěkného slunečné počasí a dokonce dešťová přeháňka minula tuto oblast a vypršela se v Ostravě a Třinci. Teplota ukazovala +23°C a vanul slabý vítr. Z Havířova přijeli Jarda Vernarský.a Daniel Šindelek z Pepa teamu FM, Martin Bušek z TJ Slezan FM a Dědek - MK Seitl Ostrava. Běželo se v Důlňáckem lese,ale i po asfaltu (Hájenka-Bartovice-hájenka-Vratimov-hájenka cíl). Účast byla hojná. Přijeli závodnici z těchto oddílů - BK SAK Karviná,Atletika Frýde-Místek,Pepa team Frýdek-Místek, MK Seitl Ostrava,Baláž extrém OV,X-AIR OV,1.Běžecký Jablunkov a další. Nejstarším účastníkem byl Ing.Zikeš František z TJ Slezan FM. Informačně časy: Daniel Šindelek 28´28"/5.místo/3.kat B,Martin Bušek 30´24"/12.místo/7.kat.B,Jarda Vernarský 34´51"/ 34.místo/15.kat.B, Jiří Kruliš 37´38"/52.místo/9.kat.C. Celková účast byla 83 běžců.
5. 33.ročník Bolatická dvacítka 14.4.2013 20 km.xls, (61.5kB)
Tento závod nikoho nezklamal co se týkalo počasí. Bylo jasno,slunečno a konečně první den,kdy si to každý na trati užije. Kondiční běžci,kteří startovali zároveň s těmi co běželi 20 km si odběhli pouze 10 km. Dědek-Jiří Kruliš (MK Seittl Ostrava) s Jardou Vernarským Pepa Team Frýdek-Místek) oba z Havířova běželi 20 km. Jarda to uběhl za 1:43´11" a v kat."B" byl na 10.místě. Dědek to uběhl za 1:49´01" a v kat."C" se umístil na 6.místě.
4. 6.ročník Velikonoční 12minutovka 31.3.2013 2,460 km.xls, (32kB)
Tuto běžeckou akci v Havířově na atletickém stadioně nedaleko haly Slavia uskutečnil sportovní klub FUGA. Oproti včerejším Jilešovicím si neobjednaly sluníčko,ale 25 cm sněhu. Některé to odradilo, ale ne Dědka a Sluníčko (Ivana Zbořilová)-oba členové i MK Seittl Ostrava,kteří doplnily sestavu pěti borců po odhrnutí 1.dráhy absolvovali 12-ti minutovou trať za silného sněžení. Dědek jako nejstarší si hlídal své 5.místo a snažil se doběhnout imaginárně Beskydského Dědka,který loni uběhl 2,5km. Nepodařilo se. Dědek uběhl ve sněhu o 40m méně.
3. 7.ročník Hasičský čtvrtmaraton 30.3.2013 10,550 km.xls, (210kB)
Konečně pěkné počasí a běh kolem hlučinské štěrkovny sliboval pěkný závod, i když po prozkoumání prvních dvou kilometrů se ukázalo,že o bahno a louže nebude nouze. A to se i potvrdilo. Zbytek trasy na betonu a asfaltu, ale i poslední stoupání do cíle dalo všem běžcům zabrat.