TOM Beskydská 9 Havířov

Běhy 2013 - výsledky

Dne 8.prosince 2013 ve Frýdku-Místku (Staré Město) se konal poslední běžecký závod "Běžecká velká cena" FM. Z Havířova bylo 5 závodníků (Pepa team - Jarda V a Dan Šindelek, BK SAK Karviná - Martin Bušek, MK Seitl Ostrava - Jiří Kruliš a hobbýk Marek Cholewa). Závod se konal v části Staré Město pro dospělé,kde se běhalo na 1km okruhu. Takže ženy běžely 3 okruhy=3km a muži 8 okruhů=8km. Povrch byl kluzký a 5cm sněhu udělalo své. Dědek si nasadil tempo podle Kláry Maštalířové a Daniel,Martin a Jarda Ti utíkali rychleji,kromě Marka Cholewy, ten běžel za Dědkem. A jak to dopadlo? Kategorie 35-44let: 5.místo Marek 42´17", kategorie 45-54let : 1.místo Dan 30´10", 4.místo Martin 33´49", 6.místo Jaroslav 38´43 7.místo Jiří-Dědek 41´12"
predvanocni beh 2013 vysledky.xls, (45kB)
30.ročník Předvánoční běh FM
Dnes se ukázalo,že meteorologická stanice selhala,předpovídala počasí pouze jen pro čechy. Jasná obloha po včerejším dešti předznamenala,že dnešní běh pod vrchol Prašivá bude opět pěkný i s panoramatickými výhledy. Dědka po domluvě s Jimem přibral Marek s manželkou a Jimem ráno v Těrlicku,jelikož jeho žena byla velmi důležitá pro dnešní závod. Měla za úkol dělat časoměřiče a Dědek ji to ulehčil stopkami pro 100 závodníků a čas se tedy měřil i na setiny vteřiny jako v minulých ročnících. Což se dnes hodilo,protože, jak ve výsledovce zjistíte byly dokonce 5"rozdíly. Prostě vysoká konkurence. Než se všichni sjeli do Komorní Lhotky k sauně, mezitím Skoba vynesl k cíli připravený čaj,který všem po doběhnutí moc chutnal . A po příchodu z vrcholu stačil všechny zaregistrovat a ještě jim rozdat startovní čísla. Pak už se každý snažil rozhýbat své tělo a nohy,které ho ponesou pod vrchol Prašivé. Závodníky čekala trať 4,5 km s převýšením 350 m. Start v 10:10 hod děti a dospělý v 10:15 hod. 23 běžců se vydává k vrcholu. Táhlý asfaltový kopec začíná trhat jednotlivé skupiny,které se až na některé výjimky po 2 km roztrhly. Dědek dal mladším přednost a hlídal si jen,aby z dohledu neztratil Milana a Romana. Což se mu dařilo natolik,že jednu dobu předběhl Romana, ale přitom nezaregistroval,kdy to opět provedl Roman(určitě v posledním stoupání-jako horolezec se nezapřel-jsou to přece tvrdí muži). Nejlepší muž ........měl čas 24´24".62. a to už Milan byl na odbočce k prudkého stoupání a Roman s Dědkem byli 1´za ním. Prosím jen na 489 metrech je převýšení 85 metrů a k cíli ještě 511 m mírného stoupání.Dědek tento 1 km zvládl za 10´ (na odbočce měl čas 25´20"). Úkol splnil jak si předsevzal 3.od konce tj. mezi muži 18.místo z 20 a časem 35´34"35 (celkově 21.místo z 23 neoficiálně) a zároveň zlepšení oproti roku 2011 o 2´16" (rok 2011-37´50"10/19.místo celkově). A jak jsem se díval na Milana-Jima, tak od roku 2010 se stále zlepšuje (2010/38´51"35//2011/35´18"32//2012/34´59"00 což je zlepšení o 3´52"). Gratulujeme. Skoba Dědek mockrát děkuje za pěkný rodinný závod s pěkným počasím. P.S.Skobo co lichý rok vychází počasí s jasně modrou oblohou . A výsledky budou do 48 hodin.
Krásné nedělní počasí,kde běžci se mohli svlékat do tílek či běžeckých dresů bylo vidět i v nedalekém Polsku kam se vydal i Dědek,který byl pozván ve Frýdku-Místku (Slezanská desítka na dráze) místním běžcem Tomaszem Wr'oblem,který na závody k nám do České republiky jezdí pravidelně. Do Třince-centrum Dědka sice přivezl vlak,ale dopravu do Polska měl domluvenou s Kamilem a Josefem s 1.Běžeckého Jablunkov. Pravda je,že auto řídila Miluška a velmi dobře. Hlavně na zpáteční cestě,kdy Dědka vezla do Třince na vlak-Předpisová a bezpečná jízda. Pro Dědka letos první zahraniční závod. Trasa závodu v Dziegielowě byla moc pěkná a měřila podle dobrých zdrojů 9,3 km a podle netu 9,8 km, i když bylo psané 10 km. O kopce a seběhy nebyla nouze. Závody mládeže se účastnilo přes 200 dětí.Na hlavní závod se sešlo kolem 60 závodníků z toho 14 žen.Zatím nejsou přesné výsledky,ale mezi tímto počtem závodníků byli i ti co běželi jen 5 km,který byl absolvován poprvé na těchto závodech. V závodech mládeže zde velmi dobře běhali běžci z České republiky a to jak z oddílu Atletika Frýdek-Místek, tak z 1.Běžeckého Jablunkov. To samé platilo v hlavním závodě. Dědek zde reprezentoval Francii-Asociaci Veolia Sport, ale samozřejmě i svůj klub MK Seitl Ostrava za který běhá. Atmosféra na závodech byla vynikající. Rozhodčí,organizátoři i policie byli velmi dobře sehraní a nedošlo tím pádem k žádné mimořádné události. Závěrečné občerstvení každého potěšilo (párek s chlebem). A vítězové byli s cenami také spokojeni. Dědek jen konstatoval "krásně prožitá neděle běháním". Asi proto,že běžel s ženskýma (holky s Jablunkova mu utekly o 300 m) a s jednou závodnici z Polska se táhly celý závod navzájem. Dědek jí z kopce a ona Dědka do kopce. Jo a ten čas Jirky je 47´46", avšak poslední nedoběhl. Radost z běhání zde byla vidět na každém kroku.
2013-10-13-dziengel.xls, (125kB)
Výsledky běhu v Polsku - Dziegielow 13.10.2013/10km
Je sobota 21.září 2013 a vše je v Kopřivnici připraveno pro závody všech kategorií. Což je Lidový běh se startem v 8:20 až 8:55 hod. u Šustalovy vily (pořadatel: město Kopřivnice a DDM kopřivnice) a 4.ročník Běh dětí Kopřivnicí,který pořádá město Kopřivnice s Atletickým oddílem Emila Zátopka a startem v 9 hod. Počasí bylo příznivé. Ráno po dešti,ale kolem 11 hod.,kdy byl odstartován hlavní běžecký závod z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm,který vedl přes Štramberk,Ženklavu, Veřovice a sedlo nad pramenem Jičinky, již bylo polojasno a sluníčko se ukazovalo z poza mraků.. Běžecký závod odstartovala paní Dana Zátopková která byla i u vyhodnocování vítězů,které se konalo ve Valašském muzeu,kde je i poslední místo odpočinku Emila Zátopka. Atmosféra během závodu byla vynikající a myslím si,že běžecký závod si užil každý po svém, ať to byl polák,francouz,japonec,angličan,ukrajinec,maďar,keňan,němec či čech. Ti všicni z těchto zemí absolvovali závod s 365 m převýšením. A z Havířova byly jen dva zástupci. Dědek-Jiří Kruliš 168.místo s časem 2:05´24",99 (ročník 1961 kat."C" 22.místo) a Pavel Giecek 185.místo s časem 2:09´10",18 (ročník 1973 kat"B" 45,místo).
Spoluběžci s Dědkova běžeckého oddílu MK Seitl Ostrava dopadli takto : 10 mužů a pouze jedna žena. 24.místo Miloslav Šmirják byl nejlepší a vzdálenost 22 km na těžké trati zvládl za 1:26:55,87,29.místo Petr Škrabánek 1:28:30:21 doběhl ve své kategorii na druhém místě,56.místo Roman Slowioczek 1:38:26,93,87.místo Tomáš Mrajca 1:43´32",21,96.místo Rostislav Bažanowski 1:45:36,81,118.místo Alfons Vytisk 1:49:44,43,119.místo Jaroslav Kuncek 1:49:54,21,151.místo Zdeněk Čech 1:59:26,46,168.místo Jiří Kruliš 2:05:24,99,186.místo Jiří Brož 2:10:31,14 a jediná naše žena 184.místo Libuše Kuchařová 2:09:06,43 hodin.Na start se postavilo 221 atletů.
Je poslední srpnový den 31.8.2013 a Dědek s kamarády z Ostravy v pravé poledne odjíždí z Hrabůvky směr Olomouc-Vyškov-Blansko. Cesta ubývá dobře a na místě jsou dvě hodiny před startem 19.ročníku půlmaratonu "Běh Moravským krasem", který se běží z Blanska k Punkevní jeskyni a zpět do Blanska opět kolem hotelu Skalní mlýn.Na fotkách vidíte tzv.5P před startem : Pozdravit se,Prezentace,Převléct se,Procvičit,Poslední taktické rady. Posádka byla Jan Fousek (1:16´54"/6.místo/MA 4.), řidič Ladislav Dvorský (1:23´08"/26.místo/MB 8.),Tomáš Mrajca (1:30´47"/83.místo/MB 20.),Danuše Škrdová (1:35´54"/166.místo/ZC 1.) a Jiří Kruliš (1:49´26"/438.místo/MC 35.). Než byl byl půlmaraton odstartován vysvětlil nám Laďa, že je dobrým zvykem než jdou lidé do kostela pokropit silnici. A to se stalo i zde v Blansku,kde pořadatele uskutečnili možná za pomoci nedaleké meteorologické stanice. Takže po startu dva okruhy kolem náměstí (3600m) a už všichni utíkali z města k Punkevní jeskyni. Pití bylo dost a vzduch pročištěn. Všem se dýchalo perfektně. Jak čtete všichni už byli v cíli,ale Dědkovi se povedla malá perlička a to,že do cíle přivedl vítězku skupiny D Ilonu Bajerovou z Maraton klubu Pavla Nováka, která skončila na 1.místě. Více ve výsledkové listině. V týmovém závodu se Dědkova grupa umístila na pěkném 2.místě. s celkovým časem 7:46´11". (1:22:07 1:23:08 1:35:36 1:35:54 1:49:26 = 7:46:11)
16. Půlmaraton Moravským krasem 31.8.2013.xlsx, (199.46kB)
19.ročník Běh Moravským krasem 21,1 km
Skoro po necelém měsíci tréninku se Dědek vydal s kamarády z oddílu MK Seitl Ostrava do vesničky Mniši u nedaleké Kopřivnice,aby si zaběhli 10 km závod v kopcovitém terénu. Aby to bylo zábavnější,tak první polovina byla většinou do kopce a po otočce na 5.km se situace obrátila. Počasí přálo,jelikož bylo jasno a teplota slibovala i 30°C. Nakonec to dopadlo takto: Nejlepší byla Danuše Škrdová v kat.F 1.místo s časem 44´56", v kat.B Dvorský 7.místo s časem 39´46" a Mrajca Tomáš 10.místo s časem 42´20" no a Dědek-Jiří Kruliš v kat.C 10.místo s časem 50´44". A naše kamarádka z Pepa teamu Frýdek-Místek Lída Šokalová skončila v kat.F na 2.místě s časem 48´40". Pořadatelům-Lašský běžecký klub Kopřivnice patří velké dík za pěkně uspořádaný závod.
Takže jen je třeba dodat,že Dědek s časem 46:05 skončil celkově na 21.místě a ve své kategorii na 5.místě a jen proto,že v 1.kole to trochu přepálil. V dalším kole byl doběhnut a ještě mu soupeř dal 1´, což ho stálo umístění na bedně. Dědek:" Závod i trať byla pěkná,ale opravdu,že nepřišlo více závodníků. Pořadatele se snažili. Za což jim je třeba poděkovat". Fotky zatím nejsou nikde k dispozici.